JeDwaBNA NIć

Scenografia do „Jedwabnej nici” wykonana została z gąbki. Składa się na nią mrowisko wsparte na trzech roślinach, mak i pajęczyna rozpięta między dwoma trawami.

Gąbka jest materiałem tanim, lekkim i dającym ogromne możliwości. Można ją dowolnie wycinać, formować i co ważne nie wymaga solidnych konstrukcji. Duże liście i kwiaty wykonałam z gąbki, jako łodygi posłużyły mi 2,5 metrowe kije bambusowe umocowane w podstawach.

Akcja naszego przedstawienia dzieje się na łące, a głównymi bohaterami są jej mieszkańcy. Projektując scenografię zależało mi, by roślinność wydawała się ogromna przy małych aktorach.

Scenografia ciekawa, efektowna, łatwa w transporcie i montażu. Jedynym mankamentem jest to, że aby uzyskać zadowalający efekt trzeba pokryć gąbkę solidnie farbą, a ta jest dość droga.

POLECAM!
 

     Mrowisko wykonane zostało z dość grubej gąbki. Całość podtrzymywana jest przez trzy bambusowe kije imitujace polne rośliny.  Pajęczynę upletliśmy z kordu i rozciągnęliśmy między trawami. Doskonały efekt!  Pod liściem miała schować się mrówka, więc musiał być odpowiednio duży :)
Data modyfikacji strony: 2008-02-24
Ta strona była odwiedzana 983 razy.
© 2005 - 2019 Teatrzyk Promyczek